Chirologia czyli czytanie z dłoni

Czy wiesz, że chirologia to nauka o odczytywaniu informacji z dłoni? Nasze dłonie mogą powiedzieć o nas samych dużo więcej niż oczy, które uważane są za zwierciadło duszy. Naukowcy odkryli, że wszelkie zmiany zachodzące w organizmie i psychice człowieka uzewnętrzniają się na dłoni.

Chirologia to nauka dzięki której, możemy na podstawie kształtu ręki, dłoni, palców, wzgórz, linii dokładnie określić czas przeszły, teraźniejszy i przyszły los każdego człowieka, uwzględniając fakt, że każdy człowiek ma wolną wolę oraz zdolność do wyboru własnej drogi. Każdy bowiem posiada zarówno cechy pozytywne, jak i negatywne, które może kontrolować i rozwijać według własnego sumienia.

Poznając je najpierw u siebie, a następnie u innych, ma w ręku klucz do poznania tajemnic życia.

W chirologi badane są zawsze obie dłonie. Ręka prawa – tzw. aktywna: odzwierciedla prawdziwy charakter i przeznaczenie człowieka. Ukazuje logiczny ciąg przyczyn i skutków wydarzeń w życiu. Ręka lewa tzw. nieaktywna: charakteryzuje człowieczy los i tkwiącą głęboko, prawdziwą osobowość, z którą nie zawsze świadomie się utożsamiamy. Lewa ręka może być odpowiedzialna za ukryte talenty.

LINIE GŁÓWNE

1. Linia życia – opisuje siłę, a nie długość życia. Powiązana jest z ilością energii, jaką masz do dyspozycji, poczuciem witalności, pędu, motywacji i fizycznej siły. Biegną od niej często odgałęzienia nazywane liniami ambicji, wysiłku, sukcesu, podróży, Marsa, zmartwienia, wpływu.

2. Linia głowy – pokazuje jak energia życiowa jest przekładana na myśli, postawy i pozyskiwanie informacji. Opisuje możliwości intelektualne.

3. Linia serca – związana jest głównie z romantyczną lub poetycka ideą serca, choć można z niej odczytać także fizyczny stan organu. Opisuje uczucia, jakimi darzymy ludzi wokół nas. Ludzie i rzeczy, które kochamy, będą widoczne na linii serca, podobnie jak ludzie, którzy kochają nas.

4. Linia losu – nazywana linią kariery. Występuje głównie na dłoniach ludzi, którzy sami się troszczą o swoją przyszłość, wykorzystują wrodzone talenty i rozpoznają własne ograniczenia. Świadczy o samokontroli, dyscyplinie, determinacji, zmyśle praktycznym, sile woli i poczuciu celu.

5. Linia Słońca – pokazuje sukces i spełnienie ambicji, twórcze wykorzystanie talentów do dobrych celów. Mówi również o bogactwie, choć jej brak nie oznacza biedy.

6. Linia Merkurego – jest oznaką doskonałych zdolności komunikacyjnych. Świadczy o talencie do handlu, albo ogólnie radzenia sobie z informacją. Może też świadczyć o umiejętności manipulowania marzeniami i podświadomymi pragnieniami innych.

LINIE POMOCNICZE

7. Obrączka Wenus – im pełniejsza, tym bardziej jesteś wrażliwy na potrzeby i nadzieje ludzi wokół siebie.

8. Pierścień Salomona – oznaka wielkiej mądrości.

9. Pierścień Saturna – oznaka smutnego usposobienia.

10. Stygmaty medyczne – znak uzdrawiających dłoni.

11. Linie dzieci – oznaka płodności (umysłu też).

12. Linie związków – każda z nich symbolizuje szczególnie intensywny związek emocjonalny.

13. Łuk intuicji – znak kogoś, kto ma prawdziwy talent instynktownego rozumienia.

14. Via lasciva – u niektórych jest oznaką uczulenia na narkotyki i alkohol, u niektórych znak kłopotów, wynikających z ich nadużywania

15. Linia Marsa – oznaka wojowniczości.

16. Linie sympatii – oznaka ciepłego serca.

17. Pierścień rodziny – oznaka silnych więzów rodzinnych.

18. Bransoletki (rasceta) – oznaka długowieczności.

ZNAKI SZCZEGÓLNE

Okrąg – rzadki znak. Osoba, na której dłoni się znajduje, przynajmniej część swojego życia spędzi na kręceniu się w kółko.
Kwadrat – symbol ochrony. Bez względu na to, gdzie się pojawi, właściciel może czuć się spokojnie. Będzie jak kot, spadający zawsze na cztery łapy.
Krzyż – ostrzeżenie. Oznacza potężną, zewnętrzną siłę. Jedynie krzyż na płaszczyźnie Marsa i wzgórku Jowisza ma nieco inne znaczenie.
Gwiazda – znak doskonałości i sukcesu. Jedynie na wzgórku Saturna ma inne znaczenie.
Kratka – świadczy o ekstremizmie.
Trójkąt – oznaka praktycznego, rozumnego talentu.
Punkt – przeszkody na ścieżce rozwoju.

TYPY DŁONI

Elementarny – tego rodzaju dłoń charakteryzuje ludzi, ciężko pracujących fizycznie od wielu pokoleń. Cechują ją krótkie palce i szeroka silna dłoń.

Szpatułkowaty – dłoń duża i szeroka, palce nieco dłuższe i grube, o tępych szerokich końcach, należą do człowieka czynu, nie filozofa.

Stożkowaty – dłoń charakteryzująca się krótkimi szczupłymi palcami, i stożkowatym kształtem samej dłoni. Należą one do osoby pobudliwej, porywczej, impulsywnej i pełnej życia – jest trudna we współżyciu.

Kwadratowy – ten typ dłoni należy do osób systematycznych i rzeczowych, statecznych i szanujących prawo. Wykazuje skłonność do konserwatyzmu.

Sękaty – tępe końce palców, duże wyraziste stawy. Cechuje osobę, która przywiązuje duże znaczenie do materialnej strony życia, jest zdecydowana, logiczna i mądra. To typ filozoficzny.

Szpiczasty – palce szczupłe, dłoń szczupła, końce palców szpiczaste. To dłoń należąca do osoby idealistycznej, niepraktycznej, nieoszczędnej i niezapobiegliwej.

Typ mieszany – to zbiór cech wszystkich powyższych typów. W zależności od tego, który typ przeważa, tak też układają się cechy takiej osoby.

SKÓRA I KOLOR DŁONI

Skóra na dłoni:
1. Gładka – wrażliwość
2. Wilgotna – nerwowość
3. Pomarszczona – oschłość
4. Sucha – opryskliwość
Kolor dłoni:
1. Różowy – zrównoważony, pogodny, zdrowy
2. Czerwony – emocje
3. Żółty – zazdrość, kłopoty z wątrobą
4. Złoty – energia, samodzielność
5. Blady – bezradność
6. Biały – wyrozumiały
7. Ziemisty – uparty
8. Siny – mściwy

Źródło:hannaanna.blog.onet.pl oraz hipokrates2012.wordpress.com

reka