o NAS

WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH

O tym, jak ważne jest zachowanie higieny wiedzą wszyscy. W teorii. W praktyce większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak istotne dla naszego zdrowia – a nawet i życia – jest odpowiednie mycie rąk. Odpowiednie, bo jak się okazuje ta z pozoru prosta czynność dla niektórych osób może być wyzwaniem.

O konieczności mycia rąk wodą i mydłem od kilku lat przypomina Światowa Organizacja Zdrowia oraz ONZ, które to zainspirowało ustanowienie 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk. Niestety, jeden dzień to za mało, aby przekonać ludzi do poważnego potraktowania tej idei. Właśnie dlatego w grudniu 2012 roku stworzono projekt o nazwie HANHA (skrót z ang. Hand and Hand).

Pierwotnie inicjatywa znana była jako Zdrova.Strefa. Od samego początku jej twórcom przyświetlał jeden cel: uświadomić rodakom, że regularne mycie rąk wodą i mydłem może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Szczególnie istotne jest wykonywanie tej czynności po wyjściu z toalety oraz przed jedzeniem i przygotowywaniem posiłków. Warto pamiętać, że to właśnie na naszych dłoniach znajduje się najwięcej bakterii. Codziennie wyciągamy pieniądze, chwytamy za klamkę, posługujemy się telefonem czy klawiaturą komputera. W ten sposób niechciane drobnoustroje przedostają się do naszego organizmu. A wystarczy 30 sekund, aby temu zapobiec.

HANHA propaguje mycie rąk nie tylko poprzez działania edukacyjne, lecz również artystyczne i animacyjne. Promuje także wytwórców produktów mydlarskich oraz pielęgnacyjnych, bo bez nich skuteczne dbanie o nasze zdrowie byłoby zwyczajnie niemożliwe

W planach inicjatywy HANHA jest uruchomienie platformy internetowej, na której zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z poszczególnymi firmami i, być może, skusić się na któryś z oferowanych przez nie wyrobów. Środki uzyskane ze sprzedaży mydła HANHA planuje przeznaczyć na remont łazienek w domach dziecka, schroniskach górskich oraz innych potrzebujących instytucjach. Szlachetny cel i inicjatywa mogąca zmienić nasze życie na lepsze. Czy można chcieć czegoś więcej? Absolutnie nie. Dlatego warto dołączyć do HANHA!

Pamiętajmy: Wszystko jest w naszych rękach!

5